DİYET TAVSİYELERİ

DİYET TAVSİYELERİ

  • 14 Eylül 2018

Kilo vermek istikrar gerektirir. Günümüzde çok çeşitli ve değişik besinler barındıran diyetler oldukça duyulmaktadır. Diyet yapıyoruz ama bıraktığımızda kilo alıyoruz. Ve tekrardan geri veremiyoruz. Çengelköy Pilates Studio’da profesyonel eğitmenlerimizin kontrolü altında diyet ve diyet sonrası için faydalanabilirsiniz. Sağlıklı diyet ve spor eşliğinde muhteşem bir sonuç ve gözle görülür bir fizik elde edin. O zaman size diyet için tavsiyelerimizi sunuyoruz.

1- Tabağınızı Küçültün

Hepimiz görsel hafızaya daha baskın olduğumuz için tabağın dolup dolmadığına değil tabağın bitip bitmediğine bakarız. Böylece küçük tabak ile servis veya büyük tabak servisindeki amaç yemeği bitirmek. Bu sebeple porsiyon küçültmeniz sizin yararınıza olacaktır.

2- Salatalarınızı Çeşitlendirin

Salata sağlıklı ve besleyici bir öğündür. Kilo vermede ise sebzelerden oldukça bol bol yararlanıyoruz. Bu nedenle yediğiniz salatanın lezzetli ve doyurucu olması önemlidir. Çıtır, yumuşak veya tatlı ilaveler (kuru yemişler ve yağlı tohumlar, avokado gibi) ile son dokunuş olarak ızgara et, tavuk, balık veya peynir gibi protein kaynağı ekleyerek salatanızı hem lezzetli hem de besleyici yapabilirsiniz.

3- Yemekten Önce Su İçin

Yemekten 30 dakika önce su içen obez bireylerin içmeyenlere oranla 1.3 kg daha fazla kilo kaybettiği bulunmuştur. Beyinde aynı bölgede aktive oldukları için bazen aç olduğumuzu sanıyorken aslında sadece susamış oluyoruz. Yeterli su içmek, sahte açlık duygusunu önleyerek fazla yemekten sizi koruyacaktır. Suyu daha da lezzetli hale getirmek için meyve dilimleri, tarçın gibi maddeleri kullanabilirsiniz.

4- Egzersizi Alışkanlık Haline Getirin

Gücünüzü artıracak egzersizleri rutininize eklemek görünüşünüzü ve nasıl hissettiğiniz büyük ölçüde etkiler. Bu egzersizleri (yürüyüş, merdiven çıkma, bisiklet, squat, pilates, yoga) hayatınıza eklemek sandığınızdan daha da kolaydır. Sonucu aynada görmek sizi daha çok motive edecektir.