Neden yoga yapmalısınız?

Neden yoga yapmalısınız?

  • 25 Temmuz 2018

Çengelköy Plates Studio’da bulunan tek yoga kursuna sizleri beklemekteyiz. Ve işte şimdi Neden yoga? Konusunda gelelim.

Kardiyo yapıyorsunuz veya ağırlık üzerine çalışıyorsunuz. Ya da sporun diğer alanlarıyla ilgilenmektesiniz. Peki Yoga’yı denemek ister misiniz?  “İyide ben neden yoga yapayım ki?” diye soracağınızı duyar gibiyiz. Siz bu soruyu aklınıza getirmeden biz hemen cevaplayalım.


 Sinirlerinize hakim olun

Kimse göründüğü gibi değil. Dışarıdan baktığımızda ne kadar neşeli, eğlenceli ve keyifli gözüksek de hepimizin arka yüzü vardır. Her zaman güneş doğmuyor bize. Keyfimizi bozan, üzüntüye boğan ya da sıkıntıya sokan bir şeyler kaçınılmaz. Peki ya bu durumdan eve kapanıp depresyon moduna geçip mi atlataksınız?

 Yoga size çözüm adresi olarak birebir!  Belki biraz kendinizi bulmaya, yanıtlamaya çalıştığınız sorularla yüzleşmeye ihtiyacınız vardır. Konsantrenizi, vücudunuza vererek bir iyilik yapmak güzel bir fikir değil mi? Derin nefes alıp, birkaç dakikanızı sakin bir şekilde geçirerek bir iyiliğin kapılarını aralamış olacaksınız. Hem egzersiz yapmış sayılarak gücünüzü de derinleştirmiş olacaksınız.


 Neler yapabileceğinizi keşfedin

Yeter ki siz isteyin, bakın işte o zaman neler yapabileceksiniz! Bedeninizin size verdiği hazineyi bulmak bir hayli işinize yarayacak çünkü. Yoga ile hiç hissetmediğiniz duyguları hissedebilir, bedeninizde daha önce algılama fırsatını bulamadığın noktaları adım adım fark etmeye başlayabilirsiniz. Yogadaki her poz size bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak! Çengelköy’de tek yoga dersi veren kurumumuza sizi bekler, bol nefesler yoga derslerinde görüşmek üzere!