SPOR İÇİN 7 MOTİVE ADIM

SPOR İÇİN 7 MOTİVE ADIM

  • 13 Temmuz 2018

Pilatese başladıktan sonra, düzenli bir şekilde devam ettirmeyi istiyorsunuz ama bir şeyler sizi engelliyor mu? Kuşkulanmanıza hiç gerek yok. Sizin sadece motive olmaya ihtiyacınız vardır. İşte 7 adımda süper motive olabilirsiniz!


1.Kararlılık
Bahaneleri üzerinizden atın. Hiçbir şey sizin sağlığınızdan önemli değil.


2.Küçük adımlar
Kendinize 
küçük hedefler koyun. En az 6 ile 22 haftalık olarak belirleyin. Küçük adımlarınızı tamamlayarak sonunda büyük bir adımı tamamlamış olduğunuzu göreceksiniz.


3.Ödül
Hedefinize ula
ştığınızda kendinize ödül sunabilirsiniz. Sevdiğiniz herhangi birşeyle bunu tamamlayabilirsiniz.


4. Müzik
Özellikle müzik eşliğinde spor yapmak sizi müziğin ritmine uyumlu hale getirerek yorulduğunuzu anlamadan sporunuzu hızlı bir zamanda geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz müzikler size daha çok enerji verecektir.


5. Partneriniz ile antreman yapın
Sizi motive edecek en büyük etken partnerinizdir. Partneriniz varsa sizi spor yapmaya teşvik edebilir. Bu şekilde motivasyon düşüklüğünü yenebilirisiniz. Birbirinizi motive ederek, beraber spor yapmayı daha çok istersiniz.


6.Spor k
ıyafeti
Giyinmekten hoşlandığınız spor kıyafetinizi giyinin ve kendinize bakın. Böylece spor yaparken kıyafetiniz ile spor yapmak sizi daha çok spora bağlayacaktır.


7.Vücudunuzu kontrol edin
Sadece kilonuzda değil, vücut ölçülerinizdeki farkı görerek spora bakış açınız değişebilir.  Bundan dolayı kilonuzu ölçmek yerine vücut ölçülerinizi de alabilirsiniz. Kilo 
kaybınız olmayabilir ama vücut ölçülerinizdeki degişikliği görünce mutlu olacaksınız.