Yağ Yakımı İçin Etkili 3 Yöntem

Yağ Yakımı İçin Etkili 3 Yöntem

  • 21 Ekim 2018

Yağ yakımı kilo vermede olmazsa olmazdır. Ve yağ yakıyorum derken vücuttaki kas veya su oranını bilinçsizce düşürürüz. Bu yüzden bilinçli olmalı ve yağ yakımına yönelilk yöntemleri dikkatli bir şekilde uygulamalıyız.

Yağ yakımı fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanın en önemli kuralıdır. Bu 3 yöntem ile yağ yakımını en üst seviyeye taşıyabiliriz. Şimdi ise sizin hedefiniz kas ve su kaybetmeden yağ oranını düşürmek olsun.

 Kilo vermek için Çengelköy Pilates Studio’da ki profesyonel eğitmenlerimizin kontrolü altında sağlıklı bir şekilde yağ yakın!

Şimdi ise yağ yakmanın için en etkili püf noktalarını açıklayacağız!

 

·         Gün içerisinde alınan besinlerin kalori hesabını yap ve kalori dengeni sağla.

·         Metabolizma hızını olabildiğince yüksek seviyede tut.

·         Kas sistemini düzenli olarak ihtiyacın kadar şiddetli bir şekilde uyar.

 

 

Kalori dengesi, alınan enerji ve harcanan enerji ile sağlanabilir. Bunu sağlamak için vücuda alınan kaloriyi ve harcağımız enerjiyi göz önünde tutmalıyız. Ve bu sırada kardiyo, kas kütlesini çalıştırmayı (düzenli olarak) sağlamak. Sadece kardiyo yaparak kalori dengesini oluşturursan, yaktığın kaloriler her zaman yağlardan gitmez. Eğer ortada kas dokusu yıkılmıyorsa, kas kütlesi de yağ ile birlikte yıkılmaya başlayacak. Bunu engellemenin tek yolu da düzenli ağırlık çalışması yapmak.